Пакијао на отворен тренинг пред борбата со Бронер (ВИДЕО)

Мани Пакијао (60-7-2, 39 КО) на 19 јануари во Лас Вегас за прв пат ја брани регуларната титула на ВБА во велтер категорија против Адриен Бронер (33-3-1, 24 КО).

Откако во јули во Куала Лумпур ја одарботи бопрбата против Лукас Матис без Фреди Роуч, 40-годишниот Фипинец се врати на работа со долгогодишниот тренер.

Во неговата Вајлд кард џим во Лос Анџелес одржаа отворена тренинг сесија пред борбата во Вегас.

Се погласни се приказните дека победникот од овој меч ќе се бори против Флојд Мејведер.

.

print