Пакијао: Би се борел со Спенс; Мејведер: Се враќам во декември

Мани Пакијао и Флојд Мејведер беа во гледалиштето на стадионот во Арлингтон на настанот Спенс – Гарсија.

Додека очигледно се подготвува терен за борба меѓу Пакијао и Ерола Спенс, Мејведер како и секогаш не пропушти шанса да сврти внимание на себе: „Се враќам во декември“.

Кога стоеше спроти Пакијао рече: „Лесни пари. Во декември“.

Ерол Спенс по победата над Мајки Гарсија со едногласна одлука на судиите со која ја п трети парт ја одбрани титулата на ИБФ во велтер категорија го предизвика Филипинецот. Единствениот светски шампион во осум тежински категории нема ништо против таа борба.

„Да, зошто да не? Ќе им пружиме добра на обожаватели добра борба. Многу сум среќен што сум во Далас и се надевам дека ќе се вратам наскоро“, изјави 40-годишниот Филипинец.

.

print