Отворен тренинг на Каел Сонен и Тито Ортиз (ВИДЕО)

Kael Sonen Tito Ortiz otvoren trening

Каел Сонен и Тито Ортиз одработија отворен тренинг пред борбата во Белатор 170 во Лос Анџелес.

На 39-годишниот Сонен ова ќе му биде прва борба по поразот со нокаут од Рашад Еванс во ноември 2013 година.

 41-годишниот поранешен шампион на УФЦ во полутешка категорија Ортиз последен пат се бореше во септември 2015 година кога загуби со сабмишн од поранешниот шампион Лиам Мек Гери.

На настанот Пол Дејли ќе се бори против Бренан Вард, а Хисако Като против Ралек Грејси кој не се борел во ММА од 2010 година и победата над Казуши Сакураба.

Белатор 170

Каел Сонен – Тито Ортиз

Хисако Като – Ралек Грејси

Пол Дејли – Бренан Вард

Георги Караханјан – Емануел Санчез

Чинзо Мачида – Јамар Окампо

Џек Меј – Дејв Краер

Хенри Коралес – Коди Болингер

Кевин Кејси – Кит Бери

Гилерм Васконселос – Џони Меркури

https://youtu.be/Rw_Ep2MbKYc

print

Можеби ќе ви се допадне...