Отворениот тренинг на Џошуа и Такам за светската титула ги воодушеви навивачите (ВИДЕО)

Ентони Џошуа (19-0, 19 КО) во саботата на стадионот во Кардиф ги брани ВБА, ИБФ и ИБО титулите во тешка категорија против Карлос Такам (35-3-1, 27 КО).

36-годишниот Камерунец го замени повредениот Кубрат Пулев.

Боксерите имаа отворен тренинг за навивачите, а им се придружија и другите учесници на овој голем настан.

Дилен Вајт боксира со Роберт Хелениус за сребрениот појас на ВБЦ во тешка категорија, Калид Јафаи ја брани титулата на ВБА во супермувапротив Шо Ишида, Френк Буглиони ја брани титулата на Британија во полутешка категорија против Крег Ричардс, додека олимпискиот победник од Лондон Кејти Тејлор ја напаѓа титулата на ВБА во лесна категорија против Аргентинката Анахаи Санчез.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...