Осенсеи најдобар на „Скопје опен 2017“, следат Дан кју и Битола, Џонатан Чарлот најдобар сениор (ФОТО)

Џиу џица клубот Осенсеи од Штип е побеник на Меѓународниот турнир „Скопје опен 2017“ со освоени 176 поени, пред домаќинот Дан кју со 155 и третопласираниот Нинџицу клуб Битола со 72.

На турнирот настапија околу 220 натпреварувачи од 9 држави во три дисциплини: борби, не ваза и дуал систем.

Најуспешен натпреварувач е гостинот од Маурициус Џонатан Чарлот кој ги освои првите места во борби и не ваза во сениорска конкуренција.

Ipon.mk/В.Д.

print