Овој викенд е Белатор 223

Белатор MMA се враќа овој викенд во Англија за да го одржи настанот Белатор 223 во Лондон.

Во главната борба ќе биде заложена титулата во средна категорија и Гегард Мусаси ќе ја брани против непоразениот Рафаел Ловато. Пред нив во полусредна категорија ќе го гледаме Пол Дејли против Ерик Силва. На настанот се враќа Џејмс Галагер и ќе одмери силите со Џермејн Лабијано.

Главни борби:

Гегард Мусаси – Рафаел Ловато Јуниор

Пол Дејли – Ерик Силва

Џејмс Галагер – Џермејн Лабијано

Мелвин Манхоеф – Кент Каупинен

Мајк Шипман – Костел ван Стенис

Фабијан Едвардс – Џонатан Босуку

Чарли Вард – Џастин Мур

Прелиминарни борби:

Крис Бангард – Чарли Лири

Тери Бразиер – Тим Вајлд

Џорџ Токос – Џон Редмонд

Ричард Кили – Галор Бофандо

Натан Грејсон – Франс Мламбо

Кејт Џексон – Лена Овчиникова

Валтер Гаџа – Оливер Енкамп

Натан Роуз – Лука Орд

Џастин Барлинсон – Вендл Луис

Денис Килхолц – Брајон Тајрел

Алфи Дејвис – Хозема Хозе де Паз

 

https://twitter.com/BellatorMMA/status/1140952298799149056?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fmma.bg%2Fnovini%2Fmma-novini%2Ftozi-uikend-ni-predstoi-bellator-223
print