Нуров експресно до првата победа за Македонија на Светското првенство

Мохамедгаџи Нуров експерсно ја направи првата за Македонија на Светското првенство во борење во слободен стил во Франција.

Нуров (-97 кг) за 2 минути и 26 секунди со технички туш (10-0) го совлада репрезентативецот на Естонија Рагнар Каасик.

Во четвртфиналето ќе се бори со Асланбек Алборов од Азербејџан кој го совлада Риза Јилдерим од Турција со 5-3.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...