Нурмагомедов сака да купи фудбалски клуб

Руската ММА ѕвезда Хабиб Нурмагомедов има чудна желба да стане фудбалски сопственик. Машината „Победа“ објави порака на веб-страницата на Инстаграм, најавувајќи ги своите амбиции. Тој дури објави листа на лига тимови во кои сака да инвестира.

https://www.instagram.com/p/BaBjAJhlR5d/

Се работи за Дагестанското аматерско првенство. Првенството беше основано пред пет години. Во времето на своето постоење, турнирот се зголеми на 32 екипи. Во моментов има 16 тимови во лигата.

Нурмагомедов во моментов очекува шанса да се бори со Конор Мек Грегор или со Тони Фергусон за некоја од двете титули на УФЦ во лесна категорија. Тој има импресивен баланс од 24 победи во 24 натпревари.

https://www.instagram.com/p/BaCd_djlwoL/

.

print

Можеби ќе ви се допадне...