Нурмагомедов го предизвика Мек Грегор да се борат на 30 декември

Борецот на УФЦ, Хабиб Нурмагомедов, предложи да организира борба меѓу него и легендарниот шампион Конор Мек Грегор на крајот од оваа година. Оваа идеја Русинот ја сподели на Инстаграм.

Нурмагомедов напиша:

„30 декември, УФЦ 219, Лас Вегас, Невада. Дана Вајт, ајде! Зошто да не биде? Мислам дека декември е совршен датум за оваа борба, како што тој самиот говореше, дека по мечот со Мејведер сака да се бори со мене“.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...