Никола Ангеловски утре ќе атакува на светската титула во џиу џицу во Абу Даби!

 

Никола Ангеловски, европскиот вицешампион во џиу џицу отпатува за Абу Даби на Светското првенство во џиу џицу во У-21 во категоријата до 69 килограми.

Да потсетиме дека Никола настапува за германската репрезентација и се надева дека на Светското првенство ќе го освои  првото место.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...