Нејт Дијаз се врати со полн тренинг! Наскоро враќање на одличниот УФЦ-овец?! (ФОТО)

Нејт Дијаз се врати во целозен тренажен проце. Тоа се информации кои може да се слушнат во боречките кулоари, но и од наговата последна Инстаграм објава.

Овој брилијантен УФЦ, имено, во понеделникот по долго време објави фотографија од тренинг до неа напиша:

„Одлично одрбаботена работа со мојот Лук. Повторно и се вратив на тренинзите. Ѕвер“!

Сè уште не е сосема јасно каде сака да се врати Дијазј. Дали е тоа враќање во УФЦ и меч против Конор Мек Грегор кој вќе долго време му е главна цел? Или, спрема сопствените изјави, ќе се обиде да направи кариера во професионалниот бокс?

https://www.instagram.com/p/BdrgfoTn-5t/

Имено, во неодамнешната изјава рече дека планира да се испроба во боксот и дека сите понуди на УФЦ ги одбил. Но, спрема директорот на Атлетската комисија на Невада, Боб Бенет, Дијаз се уште не побарал боксерска лиценца, иако без поголеми проблеми би можеле да ја добие, со оглед на боречкото минатото.

Дијаз во акција не сме го виделе уште од реваншот против Конор Мек Мрегор во 2016 година. Тогаш беше поразен со судска одлука по пет рунди во одличен меч во кој многу лесно можеше и тој да слави. Притоа ги заработи најголемите пари во кариерата и оттогаш не сака да влезе во октагонот за помала заработувачка од 15 милиони долари. Досега УФЦ не беше заинтересиран за таков договор.

print

Можеби ќе ви се допадне...