Нејт Дијаз ги нападна сите во лесна категорија со еден единствен пост

УФЦ суперѕвездата Нејт Дијаз повторно влезе во видното поле на ММА медиумите со порака, наменета е за неговите „колеги“ од лесна категорија.

Дијаз го искористи Инстаграм за да ги потсети сите во категоријата дека го држи рекордот за најмногу „Фајт оф д’најт“ бонуси (8), кои се даваат само ако борбаата била исклучително импресивна. Покрај тоа, тој не е активен во октагонот две години.

Неговата последна изјава беше за реваншот против Конор Мек Грегор на УФЦ 202. Тогаш имаа оспорувана средба во која судиите пресудија во корист на Ирецот.

Oсвен тоа, на снимката тој го исмејуваа УФЦ и вели штом никој не го стигнал, тогаш УФЦ се претворила во досадна организација. Борецот од Стоктон ќе се бори против Дастин Пориер на УФЦ 230. Датумот на плати- па – гледај претставата ена 3 ноември, а местото е Медисон сквер гарден во Њујорк.

.

print