Ненад Ќелебиќ втор на ВАДО купот во Италија (ФОТО)

Ненад Ќелебиќ го освои сребрениот медал во сениорска конкуренција на Вадо купот во Олбија-Сардинија, Италија, во категоријата до 67 килограми.

Ipon.mk

print