Неверојатен нокаут на екс-првакот на Глори во ММА дебито за Белатор (ВИДЕО)

Рејмонд Даниелс создаде име во боречки свет завршувајќи ги мечевите со атрактивни нокаути.

Еден таков е виден и на настанот на Белатор во Бирмингем, Англија.

Поранешниот шампион на Глори во својата само втора ММА борба и во првата од 2008 година дојде до првата победа со спектакуларен нокаут против англискиот дебитант Вилкер Баросо.

39-годишниот Американец прво со удар со нога од вретење го уриваше Баросо. Потоа тргна на торнадо, а откако се изврте и не упати удар со жетоко десно кроше го нокаутира Англичанецот пред крајот на првата рунда.

Даниелс е и кик бокс шампион на Белатор.

https://www.facebook.com/BellatorMMA/videos/858948044470901/
print