Неверојатен нокаут за 11 секунди! (ВИДЕО)

Кејлан Хил ја имаше најимпресивната ММА победа викендов.

Хил во четвртиот настап во ММА рингот стигна до четвртата победа, но на неверојатен начин, откако го нокаутираше Андреа Вокер за само 11 секунди, односно од првиот удар на мечот.

Американецот од вртење го удри директно во вилицата противникот и го испрати на подот, а судијата прогласи крај на борбата.

.

print