Најава за Кро Кап – Нелсон 2 (ВИДЕО)

Белатор објави две видео најави за 200-от настан во Лондон на 25 мај.

Во главната борба на вечерта Мирко Филиповиќ ќе ја направи својата прва борба за американска промоција во повлекувањето со 41-годишниот Рој Нелсон. Во првата борба одржана во УФЦ во 2011 година, „Големата земја“ славеше со нокаут во третата рунда.

На настанот во Лондон првакот во средна катеорија Рафаел Карваљо го брани појасот против Гегард Мусаси.

Мајкл Пејџ -Ввеном во кафезот влегува во Дејвид Рикелс.

Поранешниот шампион на Белатор во полутешка категорија, Фил Дејвис, оди на домашниот борец, Линтон Васел.

Србинот Владимир Филиповиќ ќе дебитира за американската промоција во реваншот со Русинот Анатоли Токов. Во првата борба во ФНГ во 2016 година, Токов ја доби со едногласна одлука на судиите.

Белатор 200:
Мирко Филиповиќ (36-11-2, 1 НЦ) – Рој Нелсон (23-15)
Рафаел Карваљо (15-1) – Гегард Мусаси (43-6-2)
Мајкл Пејџ (12-0) – Дејвид Рикелс (19-4, 2 НЦ)
Арон Чалмерс (3-0) – Пепел Грифитс (4-5)
Фил Дејвис (18-4) – Линтон Васел (18-6)
Анастасија Јанкова (5-0) – Кејт Џексон (9-3-1)
Анатолиј Токов (25-3) – Владимир Филиповиќ (10-2)
Даниел Крафорд (10-1) – Педро Карваљо (6-3)
Рајан Опфат (11-1) – Мартин Харис (4-4)
Мајк Шипман (11-1) – Карл Нуон (7-2)
Чарли Вард (4-3) – Луи Кинг (1-1)
Џереми Петли (12-8-1) – Саул Роџерс (12-2)
Кевин Фрајер (6-2) – Костело Ван Стинис (9-1)
Чарли Лири (14-8-1) – Том Грин (12-2)

https://www.facebook.com/mirkocrocop7777/videos/1994256980618989/

.

print

Можеби ќе ви се допадне...