Назми Али на семинар на Светската федерација за етно-спортови во Анталија

Тренерот на БК Тефејуз, Назми Али, учествува на семинар во Анталија, Турција, како член на Светската федерација за етно-спортови.

Претседател на Светската федерација е синот на претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, Билал Ердоган.

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...