Навивачите со воодушевување го пречекаа Мајки Гарсија на отворениот тренинг (ВИДЕО)

Навивачите во Далас со воодушевување го поздравија Мајки Гарсија (39-0, 30 КО) на отворениот тренинг.

31-годишниот светски шампион во четири тежински категории овој викенд се подига за две категории за да го предизвика шампионот на ИБФ, исто така непоразениот Ерол Спенс (24-0, 21 КО).

Во воведниот дел од настанот поранешниот трократен предизвикувач за светската титула на ВБЦ во тешка категорија Крис Ареолa (37-5-1-2 НЦ, 32 КО) боксира со американскиот Хаитец Жан-Пјер Августин (17-0-1, 12 КО).

.

print