Минир Реџепи го освои второто сребро и трет медал на Македонија на БП (ФОТО)

Минир Реџепи (-55 кг) го освои вториот сребрен медал за Македонија на Балканското првенство за јуниори во Бурса, Турција.

Реџепи во финалето во  првата рунда водел со 2-0 против турски борач, но во втората направил грешка која го чинела пораз од 4-2.

Додека Риад Реџепи (-66 кг) за трето место водел 7-2, но ја  повредил аркадата па докторите не му дозволиле да продолжи, вели водачот на репрезентацијата Игор Мицевски, потенцитајќи дека останатите борачи се поразени. Утре се екипните борби.

Ipon.mk/В.Д.

print

Можеби ќе ви се допадне...