Мејведер загадочно најави големо враќање

Боксерскaта легенда Флојд Мејведер за првпат откри дека може да се врати како силен гром од ведро небо. Во негов типичен стил, Американецот помалку ги открива неговите планови. Тој најави дека преговара за своето враќање, но не прецизира дали станува збор за бокс меч или за ММА средба.

„Ќе ме видите ли повторно на рингот, момци“ – загдочно рече Мејведер за „Форбс“ и додаде:

„Немам поим. Може да биде на боксерскиот ринг или во октагонот. Се водеа разговори за договор кој е за милијарди. Ќе поживеам и ќе видиме“.

пред некое време Мејведер објави видео како влегува во ММА кафез.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...