Мејведер: Борбата со Конор ќе биде на живот и смрт!

Флојд Мејведер Јуниор е категоричен дека неговиот дуел со Конор Мек Грегор на боксерскиот ринг ќе биде вистинска жестока борба.

Мејведер се враќа по двегодишното повлекување од спортот и на 26 август ќе се сретне со ММА ѕвездата.

Боксерот има 40 години и подвижноста можеби не му е сосема иста каква што била пред две години, а против него ќе има опасен страјкер.

Токму поради тоа Мани е категоричен дека оваа средба ќе биде опасна.

„Тој е воин. Тоа го знам за него. Ќе се бори до крај. Пристапува на борбата на ист начин, како и јас. Тоа ќе биде борба на живот и смрт. Верувајте ми што ви велам: тоа нема да биде досадна средба“.

print

Можеби ќе ви се допадне...