Мек Грегор покажа зошто има толку проблеми со сообраќајната полиција (ВИДЕО)

На крајот на 2017 година шампионот на УФЦ во лесна категорија Конор Мек Грегор се појави во судот во Даблин, каде што одговараше за својата трета казна за брзо возење, а бидејќи во обвинението се наведува дека возел со 157 км/ч при ограничување на бризната од 96 км/ч.

Меѓутоа, се чини дека Ирцот се уште не ја научил лекцијата.

Супер ѕвездата во светот на мешаните боречки вештини објави видео клип на социјалната мрежа Инстаграм, кој очигледно е снимен од неговите фанови во Ирска. Во ова видео се гледа како навивачите се приближуваат до колата на Мек Грегор и по кусиот разговор тој испарува во ноќта со светлосна брзина.

Моментално иднината на Конор Мек Грегор во боречките спортови е обавиена со мистерија.

https://www.instagram.com/p/BdrqVFKAFQK/

.

print

Можеби ќе ви се допадне...