Мек Грегор го истисна Нурмагомедов од борбата за титулата на УФЦ

konor-udira

Конор Мек Грегор ќе добие можност да стане шампион на УФЦ во две тежински категории.
Шампионот во перолесна категорија во главната борба на УФЦ 205 во Њујорк на 12 ноември ќе го предизвика превакот во лесна катеорија, Еди Алварез.

Првобиотно борбата му беше ветена Хабиб Нурмагомедов, како што напиша на Твитер претседателот на УФЦ, Дана Вајт. Русинот веќе има потпишано договори за борба со Алварез

print

Можеби ќе ви се допадне...