Мајк Тајсон и на 53 години покажа дека има одлични движења, а фановите „шизнаа“ (ВИДЕО)

Мајк Тајсон пред 14 години стави крај на својата неверојатна кариера, а како што одминува времето, големите фанови на боксот се почесто копнеат по борци каков што беше „Желениот Мајк“.

Тајсон беше вистинска атракција во боксерскиот ринг и со своите удари претставуваше сериозна закана за противниците, а во последните 24 часа, вирален хит на социјалните мрежи стана едно видео од домашни услови, кое ни доловува какво движење има неповторливиот шампион и на 53-годишна возраст.

https://twitter.com/GMSBoxing/status/1184227302525288448?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1184227302525288448&ref_url=https%3A%2F%2Fderbi.mk%2Ftajson-dolovi-kakvi-dvizhenja-ima-na-53-godishna-vozrast-gi-frli-vo-trans-boks-fanovite-video%2F
print