Мајкл Конлан стигна до третата професионална победа (ВИДЕО)

Мајкл Конлан во воведниот дел на мечот Пакијао-Хорн во Бризбејн ја боксираше својата трета професионална борба.

Поранешниот аматерски првак на светот и на Европа, а бронзен од Олимписките игри во Лондон и по трет пат славеше со прекин во третата рунда против 31-годишниот Австралиец Џарет Овен (5-5-3, 2 КО). Овен е и ММА борец со скор од 4-5.

На 25-годишниот Ирец ова му беше деби во перолесна категорија, а првата професионална борба ја одбработи на денот на Свети Патрик во март во Њујорк.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...