Мајкл Конлан славеше со прекин во професионалното деби (ВИДЕО)

Аматерскиот европски и светски шампион од 2015 година, Мајкл Конлан, во Театарот во Медисон сквер гарден во Њујорк на денот на Св. Патрик го направи професионалното деби.

25-годишниот Ирец спрема рингот тргна во придружба на шампионотот на УФЦ Конор Мек Грегор.

Конлан очекувано дојде до победата во своето деби во супербантам. Со прекин во третата рунда го победи Американецот Тим Ибара (4-5, 1 КО)

.

print

Можеби ќе ви се допадне...