Македонката Нина Ансароф ја совлада Хил во УФЦ, чекори кон титулата (ВИДЕО)

Македонката Нина Ансароф ја забележа третата по ред победа во УФЦ на настанот УФЦ Фајт најт во Норфолк, Вирџинија, победувајќи ја на поени Анџела Хил со едногласна одлука на судиите.

По полека нашинката која живее во САД се придвижува кон врвот на УФЦ и наскоро може да очекуваме и посилни борби и да ја нападне титулата.

УФЦ Фајт најт 120:
Нина Ансароф – Анџела Хил (едногласна одлука на судиите, 29-28, 29-28, 29-28)
Дастин Пориер – Ентони Петис (ТКО, Р3)
Мет Браун – Диего Санчез (КО, Р1)
Андреј Арловски – Жуниор Албини (едногласна одлука на судиите, 29-28, 30-27, 30-27)
Цезар Фереира – Нејт Маркарт (поделена одлука на судиите, 28-29, 29-28, 29-28)
Рафаел Асуначо – Метју Лопез (КО, Р3)
Клеј Гвида – Џо Лаузон (ТКО, Р1)
Марлон Мораеш – Џон Додсон (поделена одлука на судиите, 30-27, 27-30, 30-27)
Татјана Суарез – Вивијан Переира (едногласна одлука на судиите, 30-27, 30-27, 30-26)
Сејџ Норткат – Мишел Кинонес (едногласна одлука на судиите, 30-27, 30-27, 30-27)
Шон Стрикленд – Курт Мек Ги (едногласна одлука на судии, 30-27, 29-28, 29-28)
Џејк Колиер – Марсел Фортуна (едногласна одлука на судии, 30-27, 29-28, 29-28)

print

Можеби ќе ви се допадне...