Ломаченко се враќа на 25 август

Васил Ломченко планира да се врати на 25 август. Сè уште не е познато кој ќе му биде ривал на двократниот олимписки шампион. Според извештаите во американскиот печат, Украинецот може да се бори со Роман Андреев.

https://www.instagram.com/p/BlAyeoaH_-8/?utm_source=ig_embed

„Се враќам на 25 август. Што мислите, кој ќе биде мојот противник“, праша Васил Ломаченко на социјалните мрежи.

30-годишната машина во мај ја освои светската титула во трета тежинска категорија. Тогаш тој за појасот во лесна категорија го победи тврдокорниот Хорхе Линарес.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...