Ломаченко се враќа во декември

Феноменалниот украински боксер Васил Ломаченко ќе врати во рингот во декември. Сега се опоравува од повредата. Шампионот во три различни категории се надева дека ќе и се врати на тренинзите во октомври.

„Дотогаш ќе одржувам форма, бидејќи во моментов ми е забрането да се подготвувам и да правам спаринзи. Се надевам моето враќање ќе биде на 8 декември.

Тогаш е роденденот на Боб Арам. Слушнав дека ми планираат меч со Белтран, но тој пред тоа мора да ја одбрани титулата. Ако не, тогаш ќе преговараме со друг шампион“, истакна Ломаченко.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...