Ломаченко и Ригондо во одлична форма пред двобојот во Њујорк (ВИДЕО)

Овој викенд во Њујорк за првпат во историјата во професионален меч ќе се борат двајца двократни олимписки победници.

Васил Ломаченко (9-1, 7 КО) во театарот Медисон сквер гарден ја брани титулата на ВБО во супер лесна категорија против Гилермо Ригондо (17-0-1 НЦ, 11 КО). „Шакалот“ се дига за две тежински категории за да го предизвика Украинецот.

29-годишниот Ломаченко и осум години постариот Кубанец во одлично издание го направија отворениот тренинг, демонстрирајќи дека се подготвени за голема борба.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...