Ле Банер славеше со нокаут во Јапонија

Жером Ле Банер минатата недела уште еднаш се врати во Јапонија.

46-годишниот Французин се бореше со девет години помладиот Кореец, ММА борецот Јун Соо Лима на настанот Хит во Нагоја по прваилата на К-1.

„Џеронимо“ го нокаутира во втората рунда и стигна до третата победа годинава. Сите три се со нокаут.

print