Кубрат Пулев се врати со победа

Pulev Brazilec

Бугаринот Кубрат Пулев вечерва се врати на професионалниот ринг со победа против искусниот 41-годишен Бразилец, Џорџ Гарсија, на гала вечерта во Карлсруе, Германија. По последниот удар во гонгот и тројцата судии му ја доделија победата на бугарскиот боксер. Тоа беше прв натпревар на популарниот Кобра по поразот од Владимир Кличко во меќот за светската титула на крајот на минатата година.

print

Можеби ќе ви се допадне...