Кро Кап го подоготвува Стошиќ за дебито во УФЦ (ВИДЕО)

Мирко Филиповиќ успешно се опорави од повредата на коленото.

43-годишната тешкаш заради за оваа повреда мораше да го откаже дебито во Белатор кон крајот на мај и реваншот со Рој Нелсон.

По помалку од два месеци Кро Кап почна да трча и да тренира.

На Фејсбук објави картко видео од тренингот со Дарко Стошиќ (12-1).

„Доаѓам во салата за да направам склекови и истегнувања и на крај одработувам тренинг со Столе, бидејќи никој друг не се појави да му помогне. И, се разбира, потоа го одработувам мојот тренинг“, напиша Кро Кап.

Српскиот полутешкаш во Загреб се подготвува за дебито во УФЦ на 22 јули во Хамбург против Џереми Кимбал (15-7, УФЦ 1-2).

#crocop #darkostosic #trening #ufchamburg dodjem u dvoranu da odradim sklekove i zgibove i na kraju odradim trening sa Stoletom jer se nitko drugi nije pojavio da mu pomogne.i naravno poslije odradim svoj trening😎👊💪

Mirko CroCop Filipovic 发布于 2018 年 7 月 13 日 周五

.

print

Можеби ќе ви се допадне...