Конор ќе му се одмазди на Хабиб за поразот од Мејведер (ВИДЕО)

Конор Мек Грегор планира да се одмазди за поразот од Флојд Мејведер минатата година на својот следен ривал Хабиб Нурмагомедов. Ова го откри тренерот на Ирецот Овен Роди. Големото дерби на УФЦ ќе се одржи на 6 октомври во САД.

„На слично ниво секој пораз те потресува до крај. Нема друго слично чувство – рече Роди идодаде:„ Конор ќе сака да се докаже против следниот ривал. Со нетрпение чекам Мек Грегор да истера се од себе што не му даваше мир по поразот од Флојд“.

.

print