Конор „распали“ по Малигнаџи и Хабиб: Знам дека сте кучки без пари!

Конор Мек Грегор повторно напаѓа, овој пат преку објава на Инстаграм. Се присети на препукувањата со Полие Малигнаџи, за се да се заврши со тоа во приказната да го уфрли Хабиб Нурмагомедов. На крајот и двајцата се наречени кучки (курви).

Веројатно поттикнат од шпекулациите во врска со организацијата на боксерскиот меч против Маилгнаги, Конор Мек Грегор одлучи да се фрли уште малку масло на огнот на целата приказна. Така, на Инстаграм се појави снимка од неговата средба со поранешниот шампион во бокс, што заврши со жестоки препукувања. Беше тоа нивната последна средба лице в лице што ја забележаа камерите.

Несомнено е тоа дека и двајцата би биле многу задоволни од потенцијалната средба во рингот, особено ако и носи и интересна сума на пари. Мек Грегор секогаш знаел таквите прилики да ги препознае, па не е изненадување што одлучил на ваков начин да се вклучи во тоа. Но, интересна е пораката оставена под видеото.

„Да видиме како изгледа тоа на хартија. Драг ми Полие Малингаџи. Ова е наше јавно препукување до кое доведе фотографијата што ги вознемири. Да, добро прочитавте, фотографија. Му реков во лице да престане кука и да се биде кучка, што е нешто што сметам каков борец треба да биде. Не биди кучка, не кукај.

Истото му го реков и на Хабиб на крајот на третата рунда, мојата рунда. Секоја рунда му кукаше на судијата, дури и во четвртата кога беше во „маунт“ позиција. Ако некој во таа борбата требаше нешто да му рече на судијата, тогаш тоа бев јас во првата рунда. Четири минути ги држеше моите нозе со нула активност. Но, борбата е борба и не ми е гајле за тоа. На судиите и плаќаат само вистинските кучки. Се обидував да ги заковам прстите во неговото адамово јаболко.

Многу луѓе во боречката работа, што го сфатив во последно време, се апсолутни кучки. Дечки, знам дека сте шворц, знам дека сте без пари, но не бидувајте кучки без пари“, му напиша на Хабиб во објавата за која е тешко да се најде мотивација, како и тоа зашто повторно се фати за Нурмагомедов.

View this post on Instagram

Let the record show. I like Paulie Malinaggi. Here is a confrontation between us regarding a picture he was upset about. Yes you heard that right. A picture. I told him here to his face. “Don’t be bitching.” Common knowledge I would think for a fighting man. Don’t be a bitch, bitching. The same thing I said to khabib at the end of round 3. My round. Don’t be bitching! Every single round bitching to the referee. He was even bitching in the fourth round from mount position. It baffled me. If anyone should have been saying anything to the referee, it should have been me in that 1st round. That round he held onto my legs for four minutes straight. With zero activity. But a fight is a fight who gives a fuck. Crying to the referee like a proper bitch. I was trying to dig my fingers into his Adams Apple. Many individuals in the fight business, I have learned lately, are absolute bitches. I know you’s are broke boys. But don’t be broke bitches.

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

.

print