Конор Мек Грегор хранеше тигар во Русија (ВИДЕО)

Бившиот шампион во лесна категорија, Конор Мек Грегор, продолжува да се насладува на одморот во Русија. Откако беше специјален гостин на претседателот Владимир Путин на финалето на Светското првенство во фудбал меѓу Хрватска и Франција, Мек Грегор реши да си поигра со тигар.

На сите им е познато дека Ирецот сака тигри, дури има и таква тетоважа.

https://twitter.com/UFCrelated/status/1018878644691795969?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fmma.bg%2Fnovini%2Fmma-novini%2Fconor-mcgregor-hrani-tigar-v-rusia

Се уште не познато кога ќе се бори Мек Грегор, но не му недостасуваат опции. Не е тајна дека тој е златната кокошка на УФЦ,но и за себе.

print