Конор Мек Грегор не сака неговото виски да го пие со Хабиб и Мејведер

Поранешниот шампион на УФЦ, Конор Мек Грегор, влезе во серија од два последователни порази. Минатата година беше нокаутиран од Флојд Мејведер во боксерска средба, која прилично го зголеми неговот конто – во милиони, а годинава беше задушен од Хабиб Нурмагомедов по враќањето во УФЦ кафезот. Забележително беше дека Мек Грегор не личеше на себе во октагонот и можеби тоа се должи на фактот дека ја губи мотивациј оти е милионер.

Сепак, Конор не престанува да се забавува по поразот од Хабиб и патува лево-десно да го рекламира своето ново виски што стана спонзор на УФЦ и најде место во кафезот на организацијата. Мек Грегор го делеше вискито на познати личности во последниве недели, но е категоричен дека Хабиб и Флојд нема да имаат чест да пијат по чашка со „Ноториус“.

„Ако морам да бидам искрен, не сакам да пијам „Пропер 12“ со Хабиб или Мејведер. Јас пијам виски со оние кои се блиску до мене. Пијам со моето семејство, пријателите и оние со кои пораснав и со тие луже ми допаѓа да го пијам моето виски. Сакам да пијам со клиенти и навивачи во баровите. Тоа е уште позабавно отколку што очекував“.

Потсетете се кога Конор му предложи на хабиб да се чукнат со  по една чашка:

.

print