Конор Мек Грегор е во топ 5 на најценети спортисти на социјалните мрежи

Поранешниот двоен шампион во УФЦ, Конор Мек Грегор може и да не добие борба, но тоа не му пречи на неговата слава. „Озлогласениот“ најде место на престижната ранг листа на „Форбс“ и е меѓу 5-те најценети спортисти на социјалните мрежи, иако не е фудбалер.

Мек Грегор е единствениот борец на ранг-листата што се најде на ова рангирање, иако не е фудбалер, бидејќи повеќето се. Пред него се само едни од најпознатите фудбалери на денешницата, а листата ја предводи ѕвездата Кристијано Роналдо.

Мек Грегор не велгол кафезот откако загуби со заваршница од Хабиб Нурмагомедов во октомври минатата година и сè уште е познато кога и каде ќе се врати. Претседателот на УФЦ, Дана Вајт, посочи дека може да го видиме во Абу Даби, но Ирецот продолжува да инсистира на тоа дека се повлекол од спортот. Последната победа на Мек Грегор во кафезот беше пред три години кога го нокаутира Еди Алварез и стана двоен шампион.

print