Конор Мек Грегор го поздрави Дијаз и го предупреди дека ќе биде подготвен за трилогија

Конор Мек Грегор му честиташе на својот поранешен противник Нејт Дијаз за триумфалното враќање во кафезот. Минатиот викенд во Калифорнија, Нејт доминираше против Ентони Петис и го победи со одлука на судиите, не сметајќи дека неговото отсуство сериозно влијаело на него. Двете последни борби во кафезот на Дијаз беа против Конор Мек Грегор во 2016 година.

Имаа по една победа, така оставија место за трилогија. Ирецот во моментот е заглавен во проблеми со властите и не е јасно кога ќе се врати. На социјалните мрежи, „Озлогласениот“ реши да му честита на Нејт и го предупреди дека ќе биде подготвен за трета борба ако стигнат до тоа.

„Пред три години имавме војна со овој мексикански воин. Честитки за победата, Нејт. Ме мотивира да ја видам заради моето враќање. Не ве обвинувам што не ме спомнавте во интервјуто по битката. Знаете дека се лутам кога се вознемирувам.

Ми се допадна вашиот стил во овие три рунди. Ќе се подготвам за овој стил кога повторно ќе се сретнеме. Се разбира, ако воопшто дојде до тоа. Секогаш ќе те почитувам, дури и ако не се бориме трет пат. Тоа долгогодишна војна“.

Пред извесно време, претседателот на УФЦ рече дека Мек Грегор чекал да види што ќе се случи во борбата на Дијаз и онаа на Нурмагомедов, за да одлучат за неговата иднина. Сè ќе му стане јасно по настанот во Абу Даби за нешто повеќе од две недели.

print