Кличко по половина година прв пат тренираше (ФОТО)

Владимир Кличко го направи првиот тренинг по половина година. Украинецот соопшти дека повторно ги ставил ракавиците.

„Здраво, момци. Ова е мојот прв боксерски тренинг по речиси половина година пауза. Знаете што? Мислам дека не сум заборавил ништо“, напиша Кличко на видео кое го објави на Инстаграм.

Hi folks! It’s good to know that I still got it. Nothing to speculate about.

A post shared by Wladimir Klitschko (@klitschko) on

За 41-годишниот ветеран се шпекулира дека повторно може да се врати. Тој неодамна имаше големо интервју за БиБиСи, при што рече дека се чувствува добро и не размислува повторно да се врати во рингот. Притоа објасни дека ако се премисли, можеме повторно да го видиме со ракавици.

Последниот натпревар на Кличко беше во април 2017 година кога беше нокаутиран во епската средба со Антони Џошуа на стадионот на Вембли.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...