Кличко за поразот од Фјури: Направив грешка, се срамам од неа (ВИДЕО)

Klicko-Fjuri soocuvanje vo sivo

Владимир Кличко призна дека напрaвил грешка во првиот меч со Тајсон Фјури минатата година.

Украинецот сензационално ги загуби титулите во тешка категорија, откако беше совлада на поени во 12 рунди. Ветеранот беше далеку од најдобрите години.

„Не сум го заборавил овој меч. Не задавав удари и ја платив цената. Ветувам дека ќе го направам вистинското нешто во реваншот“, вели Кличко.

Втората борба меѓу Фјури и Кличко е закажна за 9 јули. Таа ќе се одржи во Манчестер-Англија.

https://youtu.be/kF5gn4LWS6M

print

Можеби ќе ви се допадне...