Кличко: Дојдете да видите како ќе му ги решам личните проблеми на Тајсон Фјури!

vladimir klicko temna

Светскиот шампион во тешка категорија на четири федерации, Владимир Кличко, ги покани навивачите на средбата против Британецот Тајсон Фјури. Мечот Владимир Кличко – Тајсон Фјури ќе се одржи на 24 октомври во германскиот град Дизелдорф .

 „Јас сум на промотивна турнеја пред мечот, кој ќе се одржи на 24 октомври. Ве повикувам сите да видете како ќе му ги решам личните проблеми на Тајсон Фјури“, напиша на својата страница на Фејсбук, Владимир Кличко.

print

Можеби ќе ви се допадне...