Карим Гаџи го изгуби појасот на Белатор од Унгарецот Лазак

karim-gadzi-bletaor-sampion

Во главната борба Белатор кик бокс во Будимпешта, Карим Гаџи, прв пат ја бранеше титулата во велтер категорија.

35-годишниот Французин беше изненадувачки е поразен судиска одлука по пет рунди Унгарецот Золтан Лазак.

Гаџи ја освои титулата во април по победа против Мустафа Хаида и со тоа стана првиот кик-бокс шампион на Белатор.

Рејмонд Даниелс на поени го победи домашниот борец Золт Бенедек, а на ист начин до победата дојде и Холанѓанката Денис Киелхолц против Ренате – Чех-Лантос.

Елена Јуришиќ ја победи Xена Фабијан.

Белатор кикбоксинг Будимпешта:

Золтан Лазак – Карим Гаџи (едногласна одлука на судиите)

Рејмонд Даниелс – Золт Бенедек (едногласна одлука на судиите)

Денис Киелхолц – Габор Чех-Лантос (едногласна одлука на судиите)

Александру Негреа -Али Ел Амери (едногласна одлука на судиите)

Мустафа Хаида – Кике Бонин (со одлука судиите по екстра рунда)

Елена Јуришиќ – Џена Фабијан (едногласна одлука на судиите)

print

Можеби ќе ви се допадне...