Карате репрезентацијата пристигна во Лимасол

karate reprezentacija na aerodromot voLimasol

Карате репрезентацијата пристигна Лимасол, Кипар, каде што од петок до недела ќе се одржи Европското првенство за кадети, јуниори и јуниори до 21 година.

Bosko i Milkovski vo Limasol

Репрезентативците се сместија и веќе се аклиматизираат. Располжението е на ниво и сите се надеваат дека и овој шампионат ќе биде трофеен за македонското карате.

Trenerite vo limasol

Ipon.mk

print

Можеби ќе ви се допадне...