Канело славеше против Головкин (ВИДЕО)

Сол Алварез (50-1-2, 34 КО) е новиот ВБА, ВБЦ и ИБО шампион во средната категорија.

28-годишниот Канело во реваншот во Лас Вегас со мнозинска одлука на судиите го победи 36-годишниот Генади Головкин (38-1-1, 34 КО) и му го нанесе првиот пораз во кариерата.

.

print