Канело се подготвува за реваншот со Головкин (ВИДЕО)

Сол Алварез (49-1-2, 34 КО) се подготвува за реваншот Генади Головкин (38-0-1, 34 КО) на 15 септември во Лас Вегас.

28-годишниот Мексиканец во мечот влегува по 6-месечно суспензија поради падот на допинг-тестот. Осум години непоразениот Казахстанец во Вегас ги брани титулите на ВБЦ, ВБА и ИБО во средна категорија.

.

print