Канело: Головкин ќе остане без изговор кога ќе го нокаутирам

Реваншот меѓу Канело Алварез и ИБФ, ИБО, ВБА и ВБЦ шампионот Генадиј Головкин во средна категорија е закажан за 5 мај.

Сè уште не е објавено каде ќе се одржи борбата, а нивниот прв меч во септември минатата година заврши нерешено со поделена одлука на судиите (118-110 Алварез, 115-113 Головкин и 114-114).

27-годишниот Мексиканец во рвенашот сака повеќе од тоа.

„Овој пат Головин ќе остане без изговор кога ќе го нокутирам. Нема да може да се жали на судиите затоа што доаѓам да го нокаутирам“.

„Воодушевен сум што уште еднаш имам шанса да настапам во еден од најважните боксерски настани во историјата. Оваа борба е за навивачите кои сакаат да видат како најдобрите се борат со најдобрите“.

print

Можеби ќе ви се допадне...