Каква лудница! Снимка од кафезот го фати дијачкиот скок на Хабиб врз Данис (ВИДЕО)

Неверојатни сцени од Лас Вегас каде што на УФЦ 229 првакот во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов започна масовна тепачка со тимот нанеговиот ривал Конор Мек Грегор.

Нурмагомедов во главната борба на вечерта го заврши Мек Грегор во четвртата рунда, а потоа се искачи на октогонската ограда и физички се судри со тимскиот колега  на Ирецот Диллон Данис.

Следеше масовна тепачка во која учествуваа членовите на тимот на Хабиб,но и на Конор Мек Грегор.

Една снимка од кафезот го покажува моментот кога Нурмагомедов излезе од кафезот. По качувањето на оградата Дагестанчанецот се залета и буквално му скокна на Данис.

.

print