И официјално: Гловацки-Канингам на 16 април во Њујорк

Glovacki gol

Како што објавивме, 29-годишниот шампион во бокс во тешка категорија на ВБО, Криштоф Гловацки, ќе ја има првата одбрана на титулата против поранешниот шампион, Американец Стив Канингам (39 г.).

Денес борбата беше официјално потврдена и ќе се одржи на 16 април во Њујорк.

Оваа борба ќе биде главна на вечерта и ќе се пренесува директно на NBC.

print

Можеби ќе ви се допадне...