Израелскиот премиер Нетанјаху се сретна со Федор и Ројс Грејси (ВИДЕО)

Делегацијата на Белатор предводена од легендарниот Русин Федор Емелијаенко вчерта е примена од страна на израелската влада и нејзиниот премиер Бенјамин Нетанјаху.

Средбата е организирана во пресрет на Белатор 188, кој се одржа вечерва во Тел Авив, а го предводат од Ноад Лахат и Еремија Лајано.

Покрај Федор, на настанот присуствуваше и легендарниот Ројс Грејси кој често работи како амбасадор на оваа американска промоција. Премиерот на подарок доби по еден пар црвени и сини ракавици на Белатор.

Израелската влада по средбата објави кратко видео на својата Фејсбук страница, па може да видите како изгледаше овој политичко-спортски состанок.

ראש הממשלה נתניהו נפגש עם אלופי ה-MMA

אלופי ה-MMA (אומנות לחימה משולבת) הגיעו לבקר אותי היום בלשכתי. אני נלחם כל יום גם בלי כפפות, אבל תמיד טוב ללמוד תרגילים חדשים!MMA (mixed martial arts) champions came to visit me in my office today. I fight every day, without gloves, but it is always good to learn new exercises!(וידאו: עומר מירון, לע"מ)

Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on 2017 m. lapkritis 14 d.

.

print

Можеби ќе ви се допадне...